تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دستگاه جوجه كشي هوشمند
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :chicken-device
تاريخ: 1397/4/10  ساعت: ۱۰

هوش مصنوعي ابتكاري نوين در دستگاه هاي جوجه كشي

در اين مقاله كه توسط وب سايت دستگاه جوجه كشي سوپر مينياتور تهيه شده به برررسي هوش مصنوعي در ماشين هاي جوجه كشي خواهيم پرداخت انچه كه در اين مقاله خواهيد خواند به شرح زير است.

اهميت استفاده از هوش مصنوعي
كنترل اتوماتيك دستگاه با هوش مصنوعي
برندهاي معروفي كه از جوجه كشي با هوش مصنوعي بهره ميبرند.
ستر و هچر هوشمند
ستر و هچر همزمان

اهميت استفاده از هوش مصنوعي

هوش مصنوعي دستگاه جوجه كشي : جوجه كشي از تخم هاي نطفه دار پرندگان فرايند بسيار حساسي است كه در صورت تغيير جزئي شرايط از شرايط بهينه امكان تلف شدن و از بين رفتن آن ها وجود دارد. با توجه به اين‌كه بيشتر افراد براي كسب درآمد اقدام به خريد دستگاه جوجه كشي مي‌كنند ، استاندارد نبودن دستگاه جوجه كشي و عدم تنظيم دقيق المان هاي جوجه كشي يعني دما و رطوبت مي تواند كسب و كار را با زيان هاي ناشي از تلفات تخم هاي نطفه دار روبرو كند.

با توجه به اين مسئله و به دليل واردات چند ميليون دلاري دستگاه هاي جوجه كشي در ايران ، گروه صنعتي اسكندري به عنوان بزرگترين سازنده دستگاه هاي جوجه كشي در خاورميانه براي اولين بار در كشور اقدام به طراحي و توليد دستگاه هاي جوجه كشي مجهز به هوش مصنوعي (Artificial intelligence) نموده است. طراحي و توليد اين دستگاه ها فصلي جديد در عرصه پرورش طيور در كشور مي باشد. جالب است بدانيد كه قيمت دستگاه جوجه كشي مجهز به هوش مصنوعي به مراتب به صرفه تر از دستگاه هاي جوجه كشي معمولي است.

كنترل اتوماتيك دستگاه با هوش مصنوعي

دستگاه هاي جوجه كشي سوپرمينياتور ساخت گروه صنعتي اسكندري با بهره گيري از برد JDR900 قابليت تنظيم المان هاي دستگاه را با استفاده از هوش مصنوعي دارند. دستگاه ها با استفاده از هوش مصنوعي قابليت يادگيري دارند و قادر هستند شرايط مناسب براي جوجه كشي را حتي در صورت باز بودن درب دستگاه نيز تنظيم كنند.

برندهاي معروفي كه از جوجه كشي با هوش مصنوعي بهره ميبرند.

در ميان دستگاه هاي جوجه كشي برندهاي معتبر جهان فقط دستگاه هاي آركام كره جنوبي و گروه صنعتي اسكندري ايران مجهز به هوش مصنوعي هستند. در اين فناوري دستگاه داراي دو سنسور داخلي و خارجي براي بررسي شرايط درون و خارج دستگاه است و المان هاي مربوط به جوجه كشي را با در نظر گرفتن شرايط دروني و محيطي دستگاه جوجه كشي تنظيم مي كند.

ستر و هچر هوشمند

سترهچر همزمان از ديگر قابليت هاي اصلي دستگاه هاي جوجه كشي سوپرمينياتور  است كه با هوش مصنوعي فراهم شده است. جوجه كشي از تخم هاي نطفه دار پرندگان از دو مرحله ستر و هچر تشكيل مي شود كه مقدار دما و رطوبت در اين دو مرحله اندكي از هم متفاوت است و به همين دليل دستگاه هاي جوجه كشي با استفاده از تكنولوژي هاي متداول قادر به ايجاد شرايط ستر و هچر همزمان در داخل دستگاه جوجه كشي نيستند.

ستر و هچر همزمان

دستگاه هاي جوجه كشي آركام كره و سوپرمينياتور ايران با بهره گيري از هوش مصنوعي قادر هستند كه شرايط ستر و هچر را به صورت هم زمان در داخل دستگاه جوجه كشي فراهم كنند. در اين دستگاه هاي جوجه كشي قسمت بالايي به مرحله ستر و قسمت پاييني به مرحله هچر اختصاص پيدا مي كند. يكي از مزيتهاي اصلي دستگاه هاي ستر هچر همزمانامكان قرار دادن تخم هاي تازه توليد شده در داخل دستگاه جوجه كشي در كنار تخم هاي قديمي و جلوگيري از كهنه شدن تخم هاي نطفه دار و در نتيجه افزايش راندمان جوجه كشي است.

 

 

پيشنهادات ميكنيم مطالب زير را در نيز در مورد  جوجه كشي بلدرچين مطالعه نماييد:

 

:
برچسب‌ها:

[ ]